Karafa na vodu s binchotanem BLACK+BLUM Eau Carafe

Kód: 1660199_EC002
1 199 Kč 990,91 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Elegantní ručně vyráběná skleněná karafa o obsahu 1,1 litru sloužící k úpravě kohoutkové vody tradiční japonskou metodou využívající aktivní dřevěné uhlí binchotan. Karafa se uzavírá korkovým uzávěrem se silikonovým těsněním. Je dodávána včetně 1ks binchotanu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní ručně vyráběná skleněná karafa o obsahu 1,1 litru sloužící k úpravě kohoutkové vody tradiční japonskou metodou využívající aktivní dřevěné uhlí binchotan. Karafa se uzavírá korkovým uzávěrem se silikonovým těsněním. Je dodávána včetně 1ks binchotanu. Aby nedošlo k poškození skleněné nádoby, vkládejte binchotan opatrně až po naplnění karafy vodou. Velikost karafy (10 x 10 x 29 cm) umožňuje její uložení do dveří chladničky.

 

BA_Charcoal_Features_Water 

 

b i n c h o t a n  -  t r a d i č n í   j a p o n s k ý   z p ů s o b   f i l t r a c e  v o d y  a k t i v n í m   d ř e v ě n ý m  u h l í m
 
Více než 300 let se v Japonsku k úpravě pitné vody užívá dřevěné uhlí Binchotan pro své schopnosti
  • měkčit vodu
  • přidávat do ní prospěšné minerály
  • vyrovnávat její pH
  • a absorbovat z ní nežádoucí chutě a pachy.                                                                       
Binchotan je pojmenován po svém tvůrci, Binchuya Chozaemonovi, který v Tanabe (v 17. století v období Edo, v provincii Wakayama) inovoval stávající technologii tím, že dřevěné uhlí na závěr dlouhého procesu pálení při nízkých teplotách vystavil v milíři vysokým teplotám až 1000°C.
 
Výsledný produkt - binchotan - je téměř 100% uhlík. Je těžší než běžné dřevěné uhlí, má hladký pevný povrch a při nárazu kovově zvoní (používá se i při výrobě hudebních nástrojů). Po vyjmutí z milíře se jeho povrch pokrýval práškem ze směsi zeminy, písku a popela, který mu propůjčil charakteristickou bílou barvu a tím i druhé známé jméno - hakutan - "bílé uhlí".

 
v l a s t n o s t i   b i n c h o t a n u  a  j e h o  u ž i t í 
 
Binchotan má vynikající absorpční schopnosti. Porézní povrch je tvořen malými dutinami orientovanými v mnoha směrech. Plocha dutin jednoho gramu binchotanu má rozlohu přesahující 500m2. K absorpci dochází přitahování kladně nabitých iontů nečistot a jejich ulpíváním v porézních strukturách. Během celého procesu se z binchotanu zároveň uvolňují prospěšné minerály (vápník, železo, hořčík) zpět do vody. To zlepšuje její chuť a pozitivní zdravotní účinek.
 
Binchotan čistí a zvyšuje kvalitu běžné kohoutkové vody. Působení binchotanu se projeví už po 1 hodině. Ideální čas filtrace binchotanem je 8 hodin. Nejlépe tedy nádobu s vodou a binchotanovou tyčinkou vložte přes noc do chladničky a ráno ochutnejte!
 
 
ž i v o t n o s t   b i n c h o t a n u  a  d a l š í  u ž i t í
 
Plníte-li láhev nebo karafu s binchotanem jednou denně, vydrží účinek aktivního uhlí po dobu 3 měsíců. Následně tyčinku 10 minut povařte ve vodě a po vyjmutí ponechte vyschnout na slunci. Životnost tyčinky tak prodloužíte o další 3 měsíce.
Po 6-ti měsíčním užití ve funkci vodního filtru můžete tyčinku rozlámat do zeminy k pokojovým rostlinám (doplní živiny). Porézní povrch i po šesti měsících funguje i jako deodorant - použitým binchotanem můžete odstraňovat zápach ve stelivu pro kočky, v koši na prádlo, nádobě na pleny nebo v botách. Umístíte-li použitý binchotan do skříně, bude absorbovat vzdušnou vlhkost.
 
  • Dodávané binchotany jsou již umyté a připravené ihned k užití.
  • Binchotan nikdy nečistěte saponátem nebo mýdlem.
  • Binchotan užívejte pouze s čistou kohoutkovou vodou. Nepoužívejte v ochucených nápojích nebo džusech! 
  • Budete-li čistit láhve a karafy, binchotan vždy vyjměte.
  • Vařící voda odstraňuje z binchotanu absorbované nečistoty. Případné drobné částečky a úlomky dřevěného uhlí plovoucí ve vodě můžete bez obav spolknout (tablety aktivního uhlí jsou předepisovány k léčbě průjmů, trávení a nadýmání).  
 
 
 bincho
 
 
b i n c h o t a n   a   b l a c k + b l u m 
 
Japonský Binchotan byl inspirací pro Dana Blacka a Martina Bluma z londýnského designového studia BLACK+BLUM, které produkuje výrobky inspirované japonskou kulturou (bento).
Pro svou značku navrhli kolekci lahví a karaf s francouzsko-anglickým názvem - Eau Good. Jejich "Dobrá voda" využívá tradiční japonskou filtraci binchotany z vlastní certifikované produkce ( binchotan ).
 
Dodávané tyčinky binchotan značky BLACK+BLUM jsou vyráběny ve velikosti vhodné pro užití v láhvích Eau Good. Můžete je ale použít s jakoukoli lahví, karafou nebo džbánkem. V případě skleněných nádob nejprve naplňte nádobu kohoutkovou vodou a do plné nádoby binchotan opatrně vložte. Nikdy binchotan nevhazujte z výšky (tyčinka je těžká a tvrdá a mohlo by dojít k poškození skla). Do plastových (tritanových) lahví Eau Good nejdříve vložte tyčinku (nádobu stiskněte tak, aby se binchotan v láhvi pevně usadil) a následně nalijte vodu.
Pro snadnější užití jsou dodávány i binchotany se stabilizačním nerezovým drátkem, který zajistí pevné usazení binchotanu v jakékoliv nádobě bez rizika jeho vypadnutí při rozlévání vody ( binchotan s drátkem ).
 
   

Doplňkové parametry

Kategorie: Karafy
BARVA: čirá
MATERIÁL: sklo
EAN: 5060089724964
VELKOOBCHOD: 1660199_EC002
CELNÍ NOMENKLATURA: 70134999
ŠÍŘKA bez obalu (cm): 10.00
DÉLKA bez obalu (cm): 10.00
VÝŠKA bez obalu (cm): 28.00
HMOTNOST bez obalu (kg): 0.38
ŠÍŘKA s obalem (cm): 11.00
DÉLKA s obalem (cm): 11.00
VÝŠKA s obalem (cm): 29.50
HMOTNOST s obalem (kg): 0.56

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz