Péče o nerezové doplňky

Nerezové doplňky jsou hezké, ale náročné na údržbu. V případě jejich užití v koupelnách, na toaletách a u kuchyňských dřezů to platí dvojnásob. Spokojeni s nerezovými doplňky budete jen tehdy, věnujete-li jim pravidelnou a dostatečnou péči.

Nerez je v těchto prostředích trvale vystavena působení znečisťujících vlivů. Vlhkost a voda vytváří na nerezovém povrchu mineralizované usazeniny. Na hranách a přechodech mezi materiály stojánků a misek se usazuje zaschlé mýdlo, saponáty a zbytky zubních past. Nečistoty se usazují i na okrajích závitů dávkovačů tekutého mýdla. Stojany na WC kartáče jsou na vnitřním i vnějším povrchu vystaveny působení chemických sloučenin obsažených v čistících prostředcích, dezinfekcích a vůních.

Všechny tyto nečistoty je nutné pravidelně a důkladně odstraňovat.

I když je povrch výrobku nerezový, dochází v případě zanedbané péče k jeho narušení a začíná reznout.

Pravidelně je nutné kontrolovat i hladké plochy ostatních nerezových doplňků (např. odpadkové koše). Za drobné hnědé tečky na nerezovém povrchu může být kromě viditelných nečistot zodpovědná i vzdušná rez, kterou tvoří drobné částečky kovové rzi uchycené na porézním nerezovém povrchu. Každou tečku je nutné odstranit dříve, než dojde k hlubšímu narušení nerezového materiálu.

K čištění nerezových doplňků užívejte nebrusné čistící prostředky na nerez. Stopy po dotecích nejlépe vyleštíte utěrkami z mikrovláken.